Rolety tekstylne to sprawdzony sposób na estetyczną osłonę okien, gwarantujący prywatność, oraz kontrolę nad dostępem światła do pomieszczenia. Dodatkową zaletą rolet montowanych wewnątrz budynku jest także łatwy, bezinwazyjny montaż.

Przy wyborze rolet tekstylnych należy wziąć pod uwagę m.in. gabaryty okna, oraz preferowany sposób sterowania (sterowanie ręczne lub napęd). Warto przemyśleć także kwestię montażu – rolety mogą być montowane poprzez przykręcenie, lub w sposób bezinwazyjny, na taśmie dwustronnej i zawieszkach.

Istotny jest również właściwy dobór tkaniny oraz odpowiedniego typu rolety. Rolety wolnowiszące nie dają całkowitego zaciemnienia pomieszczenia, ponieważ nie przylegają bezpośrednio do ściany, czy okna, więc przez boczne szczeliny przedostaje się część światła. Całkowite zaciemnienie pomieszczenia możemy uzyskać decydując się na rolety w kasetach z podgumowaną tkaniną i prowadnicami bocznymi.

 

 

Rolety wolnowiszące:

DK-MAJA, DK-BLANKA, DK-STELLA

Rolety wolnowiszące obsługiwane są za pomocą łańcuszka koralikowego , który pozwala na podnoszenie i opuszczanie tkaniny rolety, nawijając ją na wałek. Położenie rolety można dowolnie ustawić dzięki zastosowaniu mechanizmu samohamującego. Wolnowiszące rolety wewnętrzne nie pozwalają na kompletne zaciemnienie pomieszczenia – materiał nie przylega bezpośrednio do ściany czy okna, dlatego światło może przedostawać się do środka.

Rolety w kasecie aluminiowej:

DK-VERA, DK-LUSIA

Rolety wewnętrzne w systemie z kasetą aluminiową wałek, na który nawijana jest tkanina rolety, zamontowany mają w estetycznej kasecie wykonanej z trwałego aluminium – co sprawia, że jest on niewidoczny. Zastosowanie prowadnic sprawia, że roleta wewnętrzna szczelnie przylega do ramy okiennej i pozwala na całkowite zaciemnienie wnętrza. Rolety wyposażone są w mechanizm samohamujący i sterowane są przy pomocy łańcuszka.

Rolety w kasecie PVC:

DK-NINA, DK-IGA, DK-KLARA, DK-ROMA

Kaseta PVC jest alternatywą dla kasety aluminiowej. Tkanina rolety jest rozwijana i nawijana na wałek ukryty wewnątrz estetycznej kasety. Rolety tego typu pozwalają na całkowite zaciemnienie pomieszczenia dzięki zastosowaniu prowadnic, które sprawiają, że materiał szczelnie przylega do ramy okiennej. Prowadnice oraz kaseta, w której ukryty jest wałek wykonane są z wysokiej jakości PVC.

Konttakt dolny 2

ZADZWOŃ DO NAS

+48 18 447 08 91

+48 18 545 00 25

+48 12 265 01 88

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

zhufilipek@op.pl

ODWIEDŹ NAS

Nowy Sącz ul. Węgierska 28

Gorlice ul. Chopina 45

Kraków ul. Szczęśliwa 2A