INTELIGENTNY DOM - TaHoma

Inteligentny dom nie wymaga ciągłej ingerencji w system sterowania, samemu dbając o ochronę domowników. Taki komfort daje TaHoma Somfy

 

TaHoma W TWOIM RYTMIE

 

Dzięki systemowi TaHoma możemy dostosować wszelkie urządzenia w domu do rytmu naszego życia. W tym bramy i drzwi, które można zaprogramować, by same się otwierały lub zamykały w wybranych porach dnia.
Za pomocą telefonu uzyskamy też stały nadzór i w razie potrzeby przejmiemy kontrolę nad automatyką poza ustalonym harmonogramem.

System TaHoma

TaHoma to inteligentny system, który w łatwy i przyjazny sposób pozwala na wygodne i bezpieczne zarządzanie urządzeniami automatyki domowej z dowolnego miejsca na świecie. Użytkownik może układać dowolne scenariusze działania wszystkich komponentów systemu ułatwiającego nam codzienne życie. Sterowanie urządzeniami może odbywać się za pomocą aplikacji z poziomu komputera, tabletu czy smartfona. Komunikacja pomiędzy elementami systemu wykorzystuje drogę radiową. System współpracuje z napędami Somfy w wersji io-homecontrol oraz urządzeniami wielu innych producentów.

Dodawanie nowych urządzeń do systemu polega na wybraniu w aplikacji odpowiedniej opcji oraz naciśnięciu wskazanej kombinacji przycisków nadajnika. Po dokonaniu pełnej procedury konfiguracyjnej możemy dowolnie zarządzać urządzeniami oraz programować indywidualne scenariusze działania.

 

NADAJNIK JEDNOKIERUNKOWY Keygo 4 io
NADAJNIK DWUKIERUNKOWY Keytis 4 io

TaHomaBox

Podstawowym elementem wokół którego skupiają się urządzenia peryferyjne jest moduł zarządzający znajdujący się w chmurze (serwer producenta systemu). System konfigurowany jest w routerze TaHomaBox przy użyciu dowolnej przeglądarki internetowej oraz nadajnika jednokierunkowego Keygo 4 io lub dwukierunkowego Keytis 4 io. Wystarczy podłączyć router TaHoma do domowego routera Wi-Fi przy użyciu dołączonego do zestawu przewodu oraz włączyć zasilanie, a router sam dokona niezbędnych ustawień konfiguracyjnych.

Z poziomu przeglądarki internetowej na dowolnym komputerze oraz aplikacji na urządzeniach mobilnych (IOS, Android) możliwe jest zdalne sterowanie automatyką domową. Zaletą inteligentnego sterowania jest informacja zwrotna o statusie każdego urządzenia powiązanego z systemem.

Jeden router TaHomaBox może zarządzać dowolną ilością urządzeń.

TECHNOLOGIA io-homecontrol®

 

Technologia io-homecontrol® jest protokołem komunikacji radiowej używanym przez wielu producentów. Cechą charakterystyczną jest komunikacja dwukierunkowa pozwalająca uzyskać informacje zwrotną pokazującą status urządzeń w czasie rzeczywistym.

Zastosowanie w napędach Somfy nowoczesnych rozwiązań pozwala na zdalne sterowanie urządzeniami oraz uzyskanie dokładnej informacji o stopniu otwarcia bramy. Technologia ta jest wysoce bezpieczna z uwagi na unikatowy klucz szyfrujący nadawany indywidualnie każdej nowej instalacji. Dzięki temu rozwiązaniu możesz kontrolować swoje urządzenia nie ruszając się z miejsca.

Kontakt dolny

 
ODWIEDŹ NAS    ZADZWOŃ DO NAS  NAPISZ DO NAS
Nowy Sącz ul. Węgierska 28    +48 18 447 08 91 zhufilipek@op.pl
Gorlice ul. Chopina 45    +48 18 545 00 25 zhufilipek@op.pl
Kraków ul. Szczęśliwa 2A    +48 12 265 01 88 zhufilipekkrakow@op.pl
Olsztyn ul. Osińskiego 21a       519 105 295 opn@op.pl